..................................HAZİNE ARAZİSİ KİRALAMA...................................

TURİZM TEŞVİKLERİ

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ İLE OTEL YATIRIMI İÇİN TURİZM YATIRIM BELGESİ ALIMI

Yatırım Teşvik Belgesi alınmasında Turizm Tesisleri için istenen Turizm yatırım belgesi alınması zorunlu belgedir.Yatırım Teşvik Belgesi alan şirketin Yatırımı tamamlandığında belgesini kapatabilmek için Turizm işletme belgesi alması yasal zorunluluktur.Ayrıca yatırımın türüne, yıldız sayısına göre Turizm işletme belgesi alabilmesini sağlayan şartların karşılanabilmesi tesisin bir an önce faaliyete başlayabilmesi için gereklidir.Yönetmelikte belirtilmiş bazı tesisler için yatırım belgesi verilmesi, Değerlendirme Kurulunun kararına bağlıdır.Yatırım süresi sonunda Yatırım Teşvik Belgeli tesis tamamlandığında, Turizm İşletmesi Belgesi için başvurulması gerekir. Turizm Desteklerinden yararlanmak için Turizm Yatırım İzin Belgesi ve Turizm yatırım Teşvik Belgesi alması gerekmektedir.

TURİZM YATIRIM TEŞVİK BELGESİ KAPATMASI:

Turizm konulu yatırım Teşvik Belgesinin kapatılabilmesi için TURİZM İŞLETME BELGESİ ALINMIŞ OLMALIDIR. Aksi halde Yatırım Teşvik Belgesi kapatılamaz.

KONAKLAMA TESİSİ İÇİN YEŞİL YILDIZ BELGESİ ALIMI

Yeşil yıldız belgesi alan turizm tesisleri, devletin sunduğu desteklerden yararlanabilirler.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER:DANIŞMANLIK FİRMASI İLE İRTİBATA GEÇİN.TEŞVİK BELGESİ KISA SÜREDE ALINIR VE TURİZM İÇİN YER KİRAMA FİZİBİLİTE VE PROJELERİNİZ HAZIRLANIR

 

TURİZM